Magánlakások felújításához is lehet uniós támogatásra pályázni
Glattfelder Béla nyitotta meg az idei Construma építőipari szakkiállítást a Hungexpo vásárközpontban április 15-én. A gazdaságszabályozásért felelős államtitkár elmondta: az új uniós pályázatok mielőbbi kiírásával az építőipari beruházások száma jelentős mértékben növekszik a jövőben.
A pályázatok új eleme lesz, hogy a magánlakások felújításához is lehet majd támogatást kapni az európai uniós forrásokból – emelte ki megnyitóbeszédében Glattfelder Béla.
A megnyitót követően átadták a Construma-díjakat, amit a Bramac Kft., az Ívcsarnok Építő és Kereskedelmi Kft., a Magyar Kéménygyártó Kft., a Mapei Kft., és a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. képviselője vehetett át. A kiállítás részletes programja a www.construma.hu oldalon olvasható.
Teljes újság cikk megtekintése:
Újdonság társasházaknak!
Gyűjtőkémény kondenzációs gázkazánok számára: KREA K2
A meglévő gyűjtőkémények problémája
A közönséges turbós készülékek körülbelül 120 °C-os – aránylag meleg – égéstermékét elég bejuttatni egy megfelelően nagy átmérőjű gyűjtőkéménybe, onnan már „saját lábon”, azaz gravitációs úton távozik a szabadba. Tehát azok a turbós gyűjtőkémények, amiket ma ismerünk, a közhiedelemmel szemben nem túlnyomásosak, hanem gravitációsak.
A kondenzációs készülékek hidegebb, 40 – 80 °C körüli égésterméke gravitációs úton nem tud egy hasonló kéményből eltávozni, azt csak túlnyomással lehet a szabadba tessékelni. Ezért nem lehet kondenzációs készülékeket a közönséges turbós készülékek gyűjtőkéményére kötni.
Amíg a kondenzációs készülékek nagyon drágák voltak, addig ez nem okozott problémát, mert társasházak építésénél, költségkímélés miatt nem volt igény kondenzációs gázkazánok beépítésére. A mai kondenzációs kazán árak mellett azonban egyre fokozódó igény jelentkezik a kondenzációs készülékek beépítésére, ezért fejlesztettük ki a KREA K2 kéményrendszerünket.
Megoldás
Ha egy gyűjtőkéményben túlnyomás van, akkor a rákötött készülékek közül azokban, amelyek éppen nem működnek, füstgáz visszaáramlás jöhet létre. Ezt mindenképp meg kell akadályozni, mert enyhébb esetben is üzemzavart okoz a kazán működésében, súlyosabb esetben azonban akár CO-mérgezéshez is vezethet.